چگونه خانه را برای مطالعه آماده کنیم؟

چگونه خانه را برای مطالعه آماده کنیم؟

اگر در اتاق خواب مطالعه می کنید، توجه داشته باشید که بدترین مکان برای مطالعه تخت خواب است. درس خواندن روی تخت خواب باعث عدم تمرکز، خواب آلودگی و اتلاف وقت می شود و یادگیری آنچه خوانده اید را دشوار می کند. درس خواندن در تخت خواب باعث تبدیل شدن تخت خواب به محل استرس شده و مانع خواب مناسب در آن می شود.

برای مطلاعه یا تست زنی از میز مطالعه استفاده کنید و دقت داشته باشید که روبروی شما نباید تابلو، کتاب و اشیاء رنگارنگ که حواس شما را پرت می کند باشد.

برای جلوگیری از خسته شدن از نشستن طولانی، از میز و صندلی استاندارد استفاده کنید.

سعی کنید اتاق مطالعه تان نامرتب نباشد. جاهای نامرتب باعث عدم تمرکز و حواس پرتی می شود. برای درس خواندن ذهن شما باید در آرامش باشد.

برای طبقه بندی دروس خوانده شده نیاز به یک ذهن متمرکز دارید تا از پس مدیریت زمان برآمده و تست زنی موفقی داشته باشید.

هوای اتاق و دمای آن در مطالعه بسیار مهم است. نباید در مکان های بسیار سرد یا بسیار گرم مطالعه کرد. دما باید مناسب باشد.

درس خواندن در مکان هایی که سر و صدای زیادی در آن وجود دارد بسیار دشوار است و نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت. محل های پر سر وصدا باعث حواس پرتی شده و تمرکز شما را مختل می کند. اما صداهای یکنواخت برای کسانی که در مطالعه خود متمرکز و غرق شده اند تاثیر چندانی ندارد به گونه ای که اصلا آنها را نمی شوند.

اگر چاره ای جز مطالعه در مکانهای پر سر و صدا ندارید، می توانید از گوشی های بزرگ برای نشنیدن صداها استفاده کنید. 

محیط مطالعه یکی از مهمترین عوامل در کیفیت مطالعه است. پس محل مطالعه را به گونه ای برای خودآماده کنید که تمرکز کافی برای درس خواندن داشته باشید.